Únor 2010

Lindaxa a Meridia prakticky skončily

18. února 2010 v 18:45 | xel |  Zdraví a styl
Jak přinášejí některé on-line zdroje, léky jako meridia a lindaxa se stahují z českého trhu. Podle informací SÚKL mou pacienti dokonce vrátit nespotřebované léky v lékarně, kde si lék zakoupili.

Lindaxa i Meridia jsou léky na bázi sibutraminu - látky, která zvyšuje pocit nasycení a která se používá k léčbě obezity. Evropská léková komise dospěla k tomu, že u sibutraminu převyšují rizika nad přínosem pro pacienta. Zákaz ještě zatím nevstoupil v platnost, nicméně české farmaceutické firmy již léky se sibutraminem stáhly, alespoň na úrovni zdravontických zařízení.

Z trhu tak vypadává jeden typ léku. Naštěstí to nejsou jediné alternativy, ještě zbývá například lék na hubnutí Alli (bez lékařského předpisu) nebo silnější Xenical (na předpis), účinná látka orlistat může způsobovat řadu obtěžujících vedlejších příznaků (upozornění na vedlejší účinky pilulky na hubnutí Alli na serveru Zrcadlo).

Pilulka nebo vůle?

10. února 2010 v 1:21 | xel |  Zdraví a styl
Hodně teď běží reklama na přípravek Alli - pilulku na hubnutí. To co se v ní neříká, je že je určena jen skutečně pro silnější osoby (BMI větší než 28) a to že v důsledku jejího působení (alli obsahuje podobně jako xenical účinnou látku orlistat, který brání vstřebávání tuku) můžete mít silný průjem. Co také není nepodstatné, je cena pilulky na hubnutí Alli - léčba vás může stát 40 až 50 Kč denně. Alli obsahuje stejnou účinnou látku jako jiný lék na hubnutí - Xenical. Xenical je na lékařskýá předpis - osvšem ušetřit zde je možno jen stěží, protože pojišťovny přispívají jen ve specifických případech. V každém případě se můžete zkusit informovat u svého lékaře

V každém případě stojí za úvahu nejprve se pokusit vyčerpat jiné možnosti, jak zhubnout (racionální dieta, více pohybu).